آبنما شیشه ای

آبنمای شیشه ای یکی از انواع دیگر آبنما های دکوراتیو مدرن می باشد که امروزه در بسیاری از فضاها مانند منازل،حیاط،پاسیو، تراس،لابی،رستورانها کافی شاپ،هتل ها،مجتمع های تجاری،فرهنگی،ورزشی و غیره…از آن استفاده می شود.

سیستم این نوع آبنما های شیشه ای به صورتی می باشد که علاوه بر زیبای ظاهری و حس طراوت  و همچنین  صدای دلنشن امواج آب،به عنوان یک تصفیه کننده بسیار کارآمد هوا نیز عمل می کند به این صورت که گرد و غبار موجود در فضای محیط که با  چشم انسان قابل مشاهده نیست را گرفته و موجب تصفه هوا می شود،طبق مطالعات و آزمایشاتی  که   کارشناسان در مورد این نوع  آبنما های شیشه ای انجام داده اند یک آبنمای شیشه ای  1.50*2.50  در یک فضای 60 متری می تواند دمای فضا را بین 1  تا 3  درجه کاهش دهد  این درجه دما رابطه مستقیم با اندازه سطح آبنمای شیشه ای دارد. آبنماهای  شیشه ای که معمولا با استفاده از یک پمپ، آب را از مخزن به بالا و نازل ها هدایت کرد و گردش آب را به وجود می آورد.

در این مقاله سعی بر آن است که یک تعریف کلی از آبنما و به خصوص آبنمای شیشه ای و همچنین فواید آن و معرفی متریال های ساخت آبنمای شیشه ای و آموزش ساخت یک آبنمای شیشه ای دکوراتیو به صورت کامل و ساده بیان شود.

اجزای تشکیل دهنده یک آبنمای شیشه ای عبارت است از:

شاسی و مخزن آبنما،که معمولا از جنس استیل 304ویا 316 و یا گالوانیزه،فایبرگلاس،پلاستیک و غیره می باشد باید به این موضوع دقت داشت که از متریال های استفاده شود که ضد زنگ باشد.

پمپ آبنما یکی از مهم ترین اجزای آن است که باید با دقت انتخاب شود هم از نظر قدرت و دبی آب خروجی و میزان ارتفاعی که قرار است آب را پمپاژ نماید معمولا از پمپ های کف کش در آبنماهای شیشه ای استفاده می شود انتخاب پمپ نامناسب موجب اتلاف انرژی وعمر پمپ را کاهش می دهد.

لوله و نازل های آبنما،بسته به ابعاد و ارتفاع آبنما از لوله ها با اندازه های مختلف استفاده می شود معمولا از لوله و یا شیلنگ های 1اینچی استفاده می شود و نازل های آبنما به صورت منظم کنار هم قرار داده می شود تا آب به شکل منظمی از روی سطح شیشه جاری شود در بعضی شرایط می توان از مخزن به جای نازل استفاده کرد به این صورت که مخزن به لبه شیشه نصب می شود و پس از پر شدن و لبریزشدن جاری می شود.

شیشه سکوریت به ابعاد مورد نظر و با قطر مناسب،سطوح مختلفی می توان استفاده کرد مانند شیشه های رنگی دکوراتیو،آینه،شیشه های سندبلاست شده با طرح های دلخواه و غیره ...

نور، تابش یک منبع نوری به سطحی که آب روی آن جریان دارد موجب چند برابر شدن زیبایی حرکت جریان آب می شود از نور های نقطه ای و یا وال واشر می توان استفاد کرد.

 فریم و پوشش نهایی آبنما که از متریال های مختلفی می شود استفاده کرد استیل،کامپوزیت،چوب و غیره...

شرکت معماری راددیزاین انواع متنوعی از آبنما های شیشه ای را طراحی و اجرا می کند برای استارت یک پروژه ابتدا گروه طراحی راددیزاین محل اجرای پروژه را برداشت کرده  نقشه ها و دیتیل پروژه را طراحی می کند و آن را در اختیار مهندسین اجرای قرارداده و پس از برسی دیتیل ها و نقشه های موجود و نیزاگر آبنمای شیشه ای به صورت پرتابل بخواهد ساخته شود تیم اجرا آن را در کارگاه ساخته و پس ازمونتاژ و تست آن را بسته بندی کرده و برای مشتری ارسال می نمایند اما اگر پروژه به صورتی باشد که آبنما در یک محل مشخص  ساخته شود مهندسین اجرا اقدام به انجام پروژه در محل مورد نظرمی نمایند و در طول انجام کار مهندس ناظر بر امور اجرا نظارت خواهد داشت.

شرکت معماری راددیزاین کلاس های آموزشی در رابطه با طراحی وساخت آبنمای شیشه ای برگزار کرده است این کلاس ها به صورت دوره ای و به مدت 12 ساعت می باشد.

برای استعلام قیمت آبنمای شیشه ای وخرید آبنما و کسب اطلاعت بیشتردر زمینه کلاس های آموزشی با مشاورین ما تماس بگیرد.

 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به راد دیزاین می باشد.

وبتوکطراحی و میزبانی توسط وبتـوک